Zamknij

Video Poker

Wszystko, co musisz wiedzieć o wideo pokerze - od zasad i wypłat po strategie gry

Video poker stał się jedną z najpopularniejszych odmian hazardu, bo do typowych slotów wideo dodaje element umiejętności.

Gracze mają decyzje do podjęcia, które wpływają na wynik gry. A jako że poker jest powszechnie znany i gracze znają układy, łatwiej im opracować skuteczne strategie.

W porównaniu z typowymi slotami wideo, tutaj czynnik umiejętności może dać graczowi przewagę.

Jest wiele odmian pokerów wideo: Jacks or Better, Deuces Wild, Double Double, Triple Deuces, itp. Tutaj skupimy się na najpopularniejszej odmianie: Jacks or Better.

Na początek krótki kurs po wygrywających układach:

RękaOpisPrzykład
Poker królewskiA-K-Q-J-10 w tym samym kolorze[10dJdQdKdAd]
Pokerpięć kolejnych kart w tym samym kolorze[5s6s7s8s9s]
KaretaCztery takie same karty[QdQcQs5hQh]
Full HouseTrzy takie same karty i para[7dAs7hAd7s]
KolorPięć kart w tym samym kolorze[8cAc7c2c6c]
StritPięć kolejnych kart w różnych kolorach[8c9d10cJsQh]
TrójkaTrzy takie same karty[10h10d10c5sAd]
Dwie paryDwa zestawy dwóch kart takiej samej wartościJdJs7c7d9s]
Jacks or BetterDowolna para waletów lub lepszaQdQh8s5hKs]

Jak grać w wideo pokera?

Wideo poker bazuje na pokerze dobieramy i ma praktycznie te same zasady, z tą różnicą, że gra się nie z innymi graczami, a z maszyną. Celem jest uzyskanie jak najmocniejszego układu pokerowego.

Kiedy postawisz zakład, naciśnij DEAL i dostaniesz 5 kart. Możesz zatrzymać je wszystkie, lub wymienić dowolną ilość. Zaznacz HOLD te karty, które chcesz zatrzymać i naciśnij DEAL/DRAW by wymienić pozostałe. Kiedy karty zostaną wymienione, a twoja ręka jest wystarczająco mocna - dostaniesz wypłatę.

Wypłaty

Wypłaty zaczynają się od pary waletów:

Ręka1 kredyt2 kredyty3 kredyty4 kredyty5 kredytów
Poker królewski2505007501,0004,000
Poker50100150200250
Kareta255075100125
Full House918273645
Kolor612182430
Strit48121620
Trójka3691215
Dwie pary246810
Jacks or Better12345

Strategia
Kiedy grasz za maksymalną stawkę, optymalna strategia zależy od zasad i tabeli wypłat. Czasem idealne strategie są mocno skomplikowane.
Oto tabela pokazująca strategie w pokerze wideo

Początkowa rękaKarty do zatrzymaniaKarty do wymiany
Poker królewski50
Kareta41
Poker50
4 karty do pokera41
Trójka32
Full House50
Kolor50
Strit50
4 karty do strita41
2 pary41
2 asy23
3 karty do pokera32
4 karty do koloru41
Para waletów, dam lub króli23
Niska para23
2 karty do pokera królewskiego23
3 karty do koloru32
3 wysokie karty32
3 karty do strita32
2 wysokie karty23
1 wysoka karta14

Podstawowe rady

Jeśli masz 4 karty do koloru i 4 karty do strita, zawsze dobieraj do koloru.
Nigdy nie wyrzucaj niskiej pary, nawet jeśli masz też 3 wysokie karty.
Zawsze graj maksymalną stawkę, bonus za Pokera Królewskiego na maksymalnej stawce dodaje prawie 2% do wypłaty.
Nigdy nie zachowuj kickera do pary (np. zatrzymywanie asa i pary czwórek)

Najlepsze kasyno dla początkujących

Unibet Casino review >
Zgarnij do 50%
400 PLN
8
Niedostępne w twoim regionie
T&Cs apply
Casino Room review >
Zgarnij do 100%
€100
8
Niedostępne w twoim regionie
T&Cs apply
888Casino review >
Zgarnij do 100%
€1,500
9
Niedostępne w twoim regionie
T&Cs apply
Joo Casino review >
Zgarnij do 100%
€100
And 25 FREE SPINS too!
9
Niedostępne w twoim regionie
T&Cs apply
EnergyCasino review >
Zganij DARMOWE
15 SPINS
9
Niedostępne w twoim regionie
T&Cs apply
Zobacz więcej kasyn
CasinoSmash

Odbierz swój przewodnik dla początkujących graczy w kasynie – ZA DARMO!

Zapisz się do naszej listy newslettera oraz otrzymuj najnowsze wiadomości na temat kasyn, strategii oraz ofert specjalnych bezpośrednio na swoją skrzynkę!